Home Pasaulis Kanada užsitikrino dar du parolimpinius aukso medalius ir Pekino rezultatus

Kanada užsitikrino dar du parolimpinius aukso medalius ir Pekino rezultatus

8
0

Straipsnio turinys

PARYŽYS – Kanados sportininkai šeštadienį užėmė aukščiausią pakylą trasoje ir baseine.

2 reklama

Tie pasirodymai parolimpinėse žaidynėse pastūmėjo šalį į tokį lygį, kokio nematyti per 16 metų.

Neįgaliųjų vežimėlių lenktynininkas Austinas Smeenkas finišavo pirmas vyrų T51 800 metrų bėgime, o plaukikė Danielle Dorrie užfiksavo moterų 50 metrų bėgimo finalą.

Kanados 10 aukso medalių į paskutinę varžybų dieną sekmadienį yra daugiausiai nuo 2008 m. Pekino žaidynių. Komandos 29 medaliai taip pat pranoksta prieš trejus metus Tokijuje pasiektus medalius ir atitinka 2016 m. Rio de Žaneiro medalius.

Veiksmas trasoje šeštadienį baigėsi Smeenko auksu ir Nate’o Riecho sidabru T38 1500 metrų distancijoje, o tai kanadiečiams suteikė devynis medalius Stade de France stadione, iš jų penkis aukso medalius, už tai, kad daugiausia šios spalvos nuo 10 pelnytų Pekine.

Šeštadienį prieš finišo liniją Smeenkas pakėlė rankas į orą, tačiau vos dviem dešimtosiomis sekundės aplenkė Chaiwat Rattana iš Tailando.

„Nedarykite to, kiti žmonės ir kiti sportininkai“, – sakė Oakville, Ont., produktas. „Esu tikras, kad treneriai įvertins mane tai pasakius.

Tuo tarpu Dorris apgynė aukso medalį 50 metrų baseine po to, kai 18 metų laimėjo Tokijuje.

„Laimėti antrąjį medalį šioje nuostabioje minioje su šeima yra neįtikėtina“, – sakė Dorrisas, kuris buvo jauniausias Kanados sportininkas Rio de Žaneire, būdamas vos 13 metų. „Dabar esu daug subrendęs. Labai džiaugiuosi dėl visos šios kelionės, kurioje buvau. Dar bus.“

Medalį baseine taip pat užsitikrino Frederiktono atstovė Shelby Newkirk, kuri iškovojo bronzą moterų S6 100 metrų plaukimo nugara rungtyje.

Riechas, kilęs iš Viktorijos, Tokijo trasoje iškovojo auksą, bet Paryžiuje tokio postūmio nepasižymėjo.

„Kai liko 120 metrų, maniau, kad laimėsiu šį siaubingą dalyką“, – sakė jis. „Sugriežčiau likus 50“.

4 reklama

Otavos kanojininkė Brianna Hennessy iškovojo sidabrą – pirmąjį savo parolimpinį medalį – moterų 200 metrų sprinto rungtyje.

Ant 39-erių irklo yra jos velionės mamos Normos atminimui skirtas kardinolas, Wonder Woman raidė ir katė.

„Mano mama mirė praėjusiais metais, todėl pasakiau, kad kartu su ja lenktyniausiu trasoje“, – sakė Hennessy, kuri sekmadienį taip pat lenktyniaus moterų vienviečių baidarių varžybose. „Mūsų šeimoje kardinolas parodo, ką reiškia mūsų meilė. Mano mama buvo mano „Wonder Woman“, ir tai yra kardinolas, kylantis.

Hennessy ir plaukikas Nicholasas Bennettas, žaidynėse iškovoję tris medalius, bus Kanados vėliavnešiai sekmadienio uždarymo ceremonijoje.

Kanada taip pat iškovojo savo pirmąjį parolimpinį medalį moterų tinklinio sėdimoje rungtyje ir šeštadienį užbaigė šalies komandinio sporto podiumo sausrą.

Kanadietės 3:0 (25:15, 25:18, 25:18) įveikė Braziliją ir iškovojo bronzą Šiaurės Paryžiaus arenoje.

Jie yra pirmoji kanadiečių komanda, kuri iškovojo parolimpinį medalį komandinėje sporto šakoje nuo tada, kai 2012 metais vyrų vežimėlių krepšinio komanda iškovojo auksą Londone.

„O Dieve, tiesiogine prasme netikime, bet taip pat mes tai padarėme“, – sakė veteranė Heidi Peters iš Neerlandijos, Altos. „Tai neapsakoma“.

Peržiūrėkite mūsų sporto skyrius naujausioms naujienoms ir analizei.